Bursa Panorama
Mekan ara
GİRİŞ / ÜYELİK FİYAT AL

Profesyonellere Göre 2021 Yılının En İyi Yatak Odası Boya Renkleri

2021'de bu havadar, neşeli tonları beklemek için böyle bir yer? Yatak odalarımız . Pratt & Lambert Paints'in Kıdemli Renk Tasarımcısı Ashley Banbury, "Yatak odamız evdeki en kişisel odalarımızdan biridir ve duvar renginin mekanın verdiği his üzerinde büyük bir etkisi olabilir," diye açıklıyor. "İster gününüze taze bir başlangıç ​​yapmanızı sağlayan temiz, canlı bir beyaz ister sonunda dinlenip gevşemenizi sağlayan koyu bir gölge olsun, yatak odanızda kendinizi en iyi şekilde hissetmenizi sağlayacak bir renk seçmek önemlidir." 2021'de hangi yatak odası boya renklerinin tüm öfke olacağını merak mı ediyorsunuz? Bir avuç boya rengi uzmanından tahminlerini paylaşmalarını istedik.

İlgili: Pantone, 2021 İlkbaharında Her Yerde Göreceğiniz Cesur, Mutlu Renkleri Öngörüyor

Yatıştırıcı Mavi

Gökyüzünün renklerinden gelen sakinleştirici bir yatak odası tonu için, güzel bir mavi tonundan başka bir yere bakmayın . Gibbons, "Yatak odaları dinlenmek ve yenilenmek içindir, bu yüzden Yaz Cuma gibi sakin bir mavi tavsiye ederim " diyor Gibbons. Karanlığın okunmadığı daha cesur bir mavi tonu arıyorsanız, Farrow & Ball Uluslararası Marka Elçisi Patrick O'Donnell, Pitch Blue'yu öneriyor . "Yatıştırıcı bir etki uyandırırken alanı sabitleyebilen temiz bir mavi" diye açıklıyor. "Sabah güneş ışığı canlı ve parlak bir ortam yaratacak ve geceleri çok daha zengin olacak ve daha lüks bir his yaratacak."

Soluk sarı

Sarı boyanın bir yatak odası için çok parlak olduğunu düşünüyorsanız, Benjamin Moore'da Renk Pazarlama ve Geliştirme Direktörü Andrea Magno, yeniden düşünmenizi söylüyor. "Yatak odası renkleri, uzayda renk kişiliğini ifade etmenize olanak tanır ve Beacon Hill Damask HC-2 gibi hafif güneşte pişirilmiş sarı, yatak odası için rahatlatıcı bir seçenektir" diye açıklıyor. "İster doğal sabah ışığında ister akşam yapay ışıkta olsun, odayı bir sığınağa dönüştürüyor."

Kremalı Bej

Sıcak ve çok yönlü Banbury, bej duvar boyasının bir yatak odasını daha ambiyans hissettirmenin şık bir yolu olduğunu söylüyor . " 434B Sandrock , misafirperver ve samimi, sıcak bir tarafsızdır," diye açıklıyor. "Rengin güncel ve modern görünmesi için siyah vurgularla eşleştirin." Biraz dikkat çekici bej tonu için Sherwin-Williams'ın Renk Pazarlama Direktörü Sue Wadden, Bona Fide Beige SW 6065'i öneriyor . "Sadece bir miktar pembe ile, bu bej yeni bir çağa giriyor" diyor. "Neredeyse her dekora uyan ve harika bir gündüz aydınlatıcısı olan sıcak, sakinleştirici bir nötr.

Toprak Yeşili

O'Donnell , kişiliğe sahip toprak tonlu bir renk tonu için yeni yılda yatak odanızı dumanlı mavimsi yeşil gölgede boyamanızı önerir. " Green Smoke gibi daha mavi-yeşil bir doğa ile bağımızı güçlendirir" diye açıklıyor. "Aynı zamanda bir yatak odasının daha aydınlık ve havadar olmasını sağlarken, aynı zamanda bir sakinlik hissi de sağlayabilir." Yeşilin daha derin bir tonunu taahhüt edemezseniz, Gibbons yeşil alt tonlu bir gri önerir. " Chill çok hafif ve sakin ama yine de hafif bir yeşil tonu sunuyor" diyor.

Muhteşem Gri-Bej

Zamansız ve sofistike, 2021'de yatak odanızı yükseltmek için her zaman iyi gri-bej tonuna güvenebilirsiniz. " Sakin, sessiz gri bej tonu olan On Point'in satışları bu yıl yaklaşık yüzde 80 arttı ve bir yatak odası için harika bir seçim, "diye açıklıyor Gibbons. "Yumuşak, havadar ve son derece çok yönlü - gri ve bejin mükemmel karışımı - ve rahatlık ve memnuniyet duygusu uyandırıyor." Wadden, bu elyafın gri ve kahverengi tonlarından elde edilen bir duvar rengi için Urbane Bronze SW 7048 gibi koyu kahverengi alt tonlu koyu gri denemeyi öneriyor . "Doğada kök salmış olan Urbane Bronze, nihai ev sığınağı için doğayla çevrili olduğumuzda hissettiğimiz güvenlik ve rahatlık duygusunu aktarıyor" diyor.

Paylaş