bursapanorama

Demet TuğcuBize Yol Tarifi Al

Tanıtım Videoları

Demet Tuğcu
Demet Tuğcu

Demet Tuğcu

Demet Tuğcu şarkı söylemeye 9 yaşında Bursa devlet tiyatrosunun korosu olan Ali Cengiz çelenk çocuk korosuyla başladı. Sonrasında Bursa Anadolu güzel sanatlar lisesini kazandı ve viyola bölümünde okudu… (devamı aşağıda)

SANATÇI PROFİLİ

Demet Tuğcu : Proje Solisti

Fiyat Aralığı :  4.000 – 7.600 TL.

Performans Tecrübesi :  17 yıl

İcra Ettiği Müzik Tarzları : 1970’ler, 1980’ler, 1990’lar, 2000’ler, Doğaçlama, Funk, Jazz, Latin, Müzikal, Rock, Türk Sanat Müziği, Türkçe pop

Ödüller

  • Siemens opera yarışması mansiyon ödülü
  • Belvedere opera yarışmasına gitme hakkı ve basın konseri

Grup Üyeleri : 

  • Piano : Görkem Ediz
  • Gitar : Sezer Dinç
  • Bas gitar : Emrah Hocaoğlu
  • Davul : Uğur Altınbaş

Memleket : Bursa

Hizmet Şekli :  Şehir içi, Şehir dışı (seyahat mesafesi 10.000 km)

Katılabileceği Etkinlikler : Albüm Kaydı, Alışveriş Merkezi Etkinlikleri, Açılış, Balo, Bayi Toplantısı, Club Etkinliği, Düğün, Evlilik, Yıldönümü, Festival, Fuar Etkinliği, Kokteyl, Konser, Kulüp Etkinliği, Kurumsal Etkinlik, Kültür Merkezi Etkinliği, Mekan Etkinlikleri, Mezuniyet, Mezuniyet Balosu, Nikah, Nişan, Otel Etkinliği, Parti, Piknik, Radyo/TV Etkinlikleri, Restaurant Etkinliği, Sevgililer Günü, Yardım Gecesi | Fon Yaratma Etkinliği, Yaza Merhaba Partisi, Yeni Yıl | Yılbaşı, Şirket Gecesi

Demet Tuğcu

Slingshot

Demet Tuğcu şarkı söylemeye 9 yaşında Bursa devlet tiyatrosunun korosu olan Ali Cengiz çelenk çocuk korosuyla başladı.Sonrasında Bursa Anadolu güzel sanatlar lisesini kazandı ve viyola bölümünde okudu.2000 Yılında Güzel sanatlar lisesinden mezun olan Demet İstanbul üniversitesi devlet konservatuarı opera sahne sanatları bölümünü kazandı.Orada Suat Arıkan ve Lynn T. Çağlar gibi önemli hocalardan şan eğitimi aldı.Tenor Mark Brown, prof. Martin Dillion, Prof. Mariara Trifan gibi eğitimcilerle master sınıflarına katıldı.Ardından Avusturya’nın Salzburg şehrinde bulunan Mozarteum üniversitesinde opera post-graduate (doktora) bitirerek eğitimini tamamladı.

Tuğcu, Güzelsanatlar lisesi döneminde Sahne performanslarına jazz ve yabancı pop söyleyerek başladı.Sahne performanslarını sırasıyla Bursa’da- Resimli bar,Sera bar, Nirvana pub , Çelik palas hoteli, Aquarius disco,İstanbul’da -Polat Rönesans hotel yeşilyurt vs. gibi mekanlarda gerçekleştirdi.Demet Tuğcu ayrıca İstanbul’da, kadrosunda(Hayko Cepkin,Pamela,Demet Evgar,Demir Demirkan) gibi isimlerin yer aldığı I.Rock Müzikalleri başta olmak üzere(Hüsnü şenlendirici,Bulutsuzluk özlemi,Şebnem Ferah,Sertab Erener) gibi isimlerin de yer aldığı sayısız projede ve konserde ,solist ya da korist olarak yer almıştır.

*Klasik konserler de veren Demet Tuğcu, S.Tuluğ Tırpan’ın eserleri ile dünyanın dört bir yanında konserlerine devam etmektedir.

Avrupa eğitimi öncesi 3 yıl kadar Nilüfer’e vokalistlik yapan Demet Tuğcu aynı zamanda Ajda Pekkan,Sertab Erener gibi isimlere de vokalistlik yapmış ve albüm çalışmalarında yer almıştır.Türkiye’ye dönüş itibariyle halen aktif olarak Nilüfer ile çalışmaktadır.Demet Tuğcu’nun geçmişinde film müzikleri,seslendirme gibi stüdyo performansları da yer almaktadır.

ödül *2006 yılında yapılmış Siemens opera yarışmasından mansiyon ödülüne sahiptir.

Demet Tuğcu sahne performanslarına 2012 yılında kurduğu Slingshot müzik grubuyla devam etmektedir. Şu an Bursa Görükletrio ‘da yer alan Mo Santral akustikevi ‘nde sahne almaktadır. Tüm ekstra ve düğün programlarına ekip olarak gitmektedirler. 2014 yazında bir çok konsept düğüne imza atmışlardır.

Yorum Yap ve Puan Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir