Ömürlü Ekren

Panorama 1326

Ebu İshak Mahallesi, İnceler Sk. No:29, 16230 Osmangazi/Bursa 0224 224 1326

Bize Yol Tarifi Al

Bursa'nın En İyi Düğün ve Kahvaltı Mekanları

Bursa Düğün Salonları

Bursa düğün salonları fiyat listesi, tüm ilçelerdeki yemekli düğün salonları bursapanorama.com'da. Bursa düğün salonları fiyatları 2019 incele, telefon et, fiyat teklifi al.

Bursa Kahvaltı Mekanları

Bursa'nın en kaliteli kahvaltı mekanları incelemesi Bursapanorama.com'da. Açık hava yada kapalı Bursa kahvaltı mekanları 2019 fiyatları incele, fiyat teklifi al.

Tanıtım Videoları

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi

Panorama 1326, Bursa Fetih Müzesi, Bursa Panorama nerede, Bursa Panorama Müzesi, Bursa Fetih Müzesi gibi aramalarda merakları giderecek link Bursapanorama.com’da. Bursapanorama.com müzenin panoramik sanal tur çalışmasını yaparak müzeyi ziyaret edemeyenler için müzeyi gezme kolaylığı sundu. Bursa’nın değil Türkiye’nin gurur kaynağı olan ve kısa bir sürede Bursa’da gezilmesi gereken yerler listesinde ilk sırayı aldı. Yoğun ilgi gören Fetih Müzesi, 45 farklı ülkeden 110 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Bursa Panorama 1326 Fetih Müzesi

Bursa’nın fethinin 3 boyutlu panoramik fotoğraflarla anlatıldığı Bursa Panorama Müzesi 1326 Bursa Fetih Müzesi, dünyanın en büyük tam panoramik müzesi olarak tüm dünyanın ilgi odağı oldu. 2 aylık süre içerisinde panorama fetih müzesini dünyanın farklı ülkelerinden birçok kişi görme fırsatı buldu. 42 metre açıklığındaki dev kubbe, ekolojik mimarlık anlayışıyla müzeye farklılık katıyor. Fetih Müzesi’nin turizmin yanı sıra tarihi ve kültürel anlamda da Bursa’ya hareketlilik kazandırıyor.

Mimarisiyle Panorama 1326 Müzesi Farkı

Bursa Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, mimarî ve sanat özelliklerinin yanı sıra kültür merkezi olarak da hizmet veriyor. Bursa Panorama Müzesi içinde 4 bin kitaplı kütüphane önemli kültür mekanlarından biri oldu. Müze 1000 kişi kapasiteli etkinlik alanı ile tiyatro gösterileri, konferans ve seminerlere ev sahipliği yapıyor.

Bursa Panorama Müzesİ Künyesi

• Temeli 15 Eylül 2015’te atıldı.
• İnşaat alanı: 4.500 m² / Kullanım alanı: 8.388 m²
• Toplam Maliyet (Uygulama-Kamulaştırma ve Sanatsal Çalışmalar) 45.000.000 TL
Bursa Panorama Müzesi, ana tema canlandırma salonu, sergi salonları, toplantı salonları, kafeterya ve idari bölümlerden oluşuyor.
• Tarihi bölgeye ‘Doğu Kapısı’ olacak formda planlandı.
• Ekolojik mimarlık anlayışının gerekliliklerini yerine getirdi. Enerji Verimliliği ilkesine göre Yeşil Bina formunda inşa edildi.
• Panoramik müze 360 derece dairesel döngü içerisinde fetih gününü resmediyor.
• Dünyanın tam panoramik en büyük müzesidir.
• Müze, Bursa’nın Beylikten Cihan Devletine uzanan yolculuğunu anlatıyor.
• Müzede, Bursa’da meftun bulunan 6 Osmanlı Padişahının ve onların zamanındaki sosyal hayatı anlatan 16 adet tablo yer alıyor.
• Bilimsel bir belge niteliğinde olan müze, eğitime önemli katkı sağlayacak.
• Yılda, 50 bini öğrenci olmak üzere 350 bin ziyaretçi hedefleniyor.
• “Panoroma 1326 Bursa” ile Bursa’nın turizm potansiyeli de artacak.
• Bursa’nın tarihi değerini arttıracak projemiz yerli ve yabancı tüm ziyaretçilerimize Osmanlı’nın Kuruluş felsefesini anlatacak.

1 Yorum

  1. görülmeye değer

Yorum Yap ve Puan Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir