Bursa Sınav Koleji

Sınav Koleji

Demirci Mah. Kosuyolu Cad. No:20 Nilüfer / Bursa 0224 243 1327

Bize Yol Tarifi Al

Sınav Koleji

Sınav Koleji, Bursa Özel Okulları arasında eğitim kalitesi en yüksek olan okul Sınav Kolejidir.

Vizyonumuz
Yaratıcı, sorunlara çözüm getiren, girişken, yüksek donanımlı, üretken,öğrenmeyi seven, sorgulayan bireyleri yetiştiren bir okul olmak, Türkiye’de ve uluslararası düzeyde adını duyurmak.

Misyonumuz
Bursa Özel Okulları en gelişmiş öğretim yöntemleriyle, teknoloji destekli, yabancı dil ağırlıklı, dünyada ve Türkiye’ de tercih edilen, bilimsel düşünceyi ön planda tutan bireyleri Türk Milli Eğitimi’nin ilke ve amaçları doğrultusunda yetiştirmektir.

Okulda performans yönetimine inanıyoruz…
Sınav Koleji’nde, sosyal kulüplerin, proje çalışmalarının, multimedya sınıflarının, teknoloji laboratuarlarının, sanat atölyelerinin kurulmasının bir amacı var. Öğrencilerimizin öğrenmeyi sevmelerini istiyoruz.

Öğretmen yeterlilikleri yüksek bir okul…
Akademik başarının anahtarının öğretmenlerin elinde olduğunu çok iyi biliyoruz. En iyi öğretmenleri ailemize katıyoruz. Öğrencilerimizde sosyal başarı ve akademik gelişimin mimarı olarak öğretmenlerimizin mutlu olması için elimizden geleni yapıyoruz.

Öğrenci merkezli eğitim…
Salt tüketimi düşünen bireyler yetiştirmeyi değil, üretim gücünün ne kadar kutsal bir edim olduğunu anlatıyoruz. Dünyanın odağında değil ama paylaşmayı başarabilen gençler yetiştirmeye odaklanıyoruz. Her çocuk farklı ve özeldir. Başarı, bireysel iletişimi sağladıktan sonra zaten gelir.

Doğa ve spor ile iç içe eğitim…
Bursa Özel Okulları Anaokulu, ilköğretim, lise eğitiminde dünya standartlarında modern yapılarda hijyen kalitesi oturmuş, sporun eğitimden ayrı düşünülmediği, yabancı diller konusunda uzman öğretmenlerin görev yaptığı bir dünya okulu oluşturduk. Bursa’nın en mutlu çocukları ve gençleri için çaba harcamaya hazırız…

Toplam kalite yönetiminde uzman sertifikalı öğretmenler…
Hem MEB müfredatı, hem AB uyum süreci kriterleri ve hem de kendi fikirlerimizin harmanından oluşturduğumuz “Sınavlılık” bilinci, oldukça modern bir yapıya işaret eder. Çağdaş, Atatürk İlkelerine bağlı, demokratik bir ortamda ders veren, hem eğitimin hem de insan ilişkilerinin kalitesinin artırılabilmesi için çalışmalara katılmış öğretmenlerimiz “Toplam Kalite” kavramını öğrencilerine de aktarmakla görevlidir.

Fiziki Yapı
Bursa Özel Okulları, 
Bursa Sınav Okulları 2010 yılında Gıyasettin Bingöl tarafından Demirci Mahallesi mevkiinde 60 dönümlük arazi üzerinde kurulmuştur.
Bursa Sınav Okulları bünyesinde Anaokulu, İlköğretim Okulu, Anadolu ve Fen Lisesi bulunan aynı özelliklere sahip iki ayrı binada eğitim dünyasına hizmet vermektedir.
Kampüsümüzde eğitim teknolojisinin son yeniliklerine göre donatılmış derslikler, kütüphane, açık ve kapalı spor alanları, fen, teknoloji ve bilgisayar laboratuvarları, yüzme havuzu, yemekhane ve kantin olanakları ile öğrencilerine çağdaş bir eğitim ortamı sunmaktadır.
Bursa Sınav Okulları iki Anaokulu, iki İlköğretim Okulu, iki Anadolu Lisesi ve bir Fen Lisesiyle eğitimde ülke geleceğinde söz sahibidir.

Teknoloji
Bursa Özel Okulları, Okulumuzda aktif olarak kullanılan internet bağlantılı 40 adet bilgisayar(derslikler hariç) öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.Tüm sınıflarda akıllı tahta ve ses sistemi mevcuttur.Bunun yanında özellikle fen derslerinde öğrencilerin sıklıkla kullandıkları bilim sanat merkezi içerisinde;
*El Bataryası Düzeneği
*Kesit Çizgili Ayna Sistemi
*Serbest Düşme Düzeneği
*Ses İletimi Düzeneği
*Tel Rezonans Sistemi
*Van De Graaf Jeneratörü
*Tırmanan Koni Düzeneği
*Enerji Dönüşüm Düzeneği
*Maxwell Diski
*Uçan Dünya Düzeneği
*Galileo Termometresi
*Buharlı Motor Kesiti
*Çelik Top Düzeneği
*Uçuran Ayna Sistemi
*Newton Topları
*Tekerlek Jiroskop bulunmaktadır.

Spor
Sporun hemen hemen tüm branşlarının yapılabildiği tesislerimizde;
*Yüzme havuzu,
*Spor salonu,
*Halı saha,
*Çim saha,
*Basketbol ve voleybol sahaları,
*Tenis kortu,
*Buz pateni pisti,
*Yürüyüş pisti mevcuttur.
Ayrıca soyunma odalarında özel olarak hazırlanmış kurutma makineleri öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Sanat
Bursa Özel Okulları, Görsel Sanatlar Bölümü olarak amaçlarımız:
MEB’in amaçları doğrultusunda güzel sanatlarla ilgili teknik ve teorik bilgileri ve becerileri kazandırma,
Estetik ve sanatsal duyarlılığını ve yaratıcılığını geliştirme,
Sanatı duygu ve düşüncelerini anlatmada görsel bir iletişim aracı olarak kullanmada yeterli bilgileri kazandırma,
Öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkmasında kendi özgüvenlerini geliştirme ve bireysel farklılıklarını geliştirme,
Sanat eserlerine ve sanatçılara olan ilgilerini geliştirme,
Hayal güçlerini geliştirme,
Farklı teknik ve malzemelerle çalışabilmek amaçlarımız arasındadır.

 

Spor Etkinliklerimiz
Yüzme, basketbol, voleybol, futbol, buz pateni

Kültür Sanat Etkinliklerimiz
*İngilizce Fun Clup, satranç
*Takı Tasarım , El Sanatları, Desen ve Yağlıboya Resim, Fotoğrafçılık, Desen ve Yağlıboya, Karikatür
*Okul Korosu, Orkestra, Gitar, Müzik, Drama, Halk Oyunları, bale

Öğrenci Klüpleri
Okulumuz içinde ve dışında her türlü olanaktan yararlanarak yürüttüğümüz kulüp çalışmaları ile öğrencilerimize ;

Özgüvenlerini geliştirme,
• Kendilerini tanıyabilme, ilgi ve yeteneklerini keşfetme ve geliştirme,
• Duygusal ve düşsel dünyalarını dışa vurabilme,
• Görüşlerini ve duygularını farklı biçimlerde ifade edebilme,
• Estetik duyarlılıklarını geliştirme,
• Sanattan zevk almayı öğrenme,
• Yeni durum ve ortamlara uyum sağlayabilme,
• Sosyalleşme,
• Yoğun derslere biraz ara vererek rahatlama,
• Grup olarak verilen görevleri tamamlama ve takım çalışması yapabilme gibi nitelikler kazandırmak amacıyla eğlenceli ve zengin öğrenme ortamları sunulmaktadır.Ayrıca öğrencilerimizin kluplerinde yaptıkları çalışmalar sene sonunda çeşitli şekillerde sergilenmektedir.

Destek
Destek Birimlerimiz

Temizlik
Temizlik birimimizde 20 adet görevli bulunmaktadır.
Yemekhane
İlköğretim binamızda 400 kişilik,lise binamızda 250 kişilik yemekhanemiz mevcuttur.Okulumuz bünyesinde hazırlanan yemekler hijyenik ortamda öğrencilerimize sunulmaktadır.
Servisler
Bursa’nın hemen hemen her bölgesine servis imkanımız bulunmaktadır. 80 adet servis Uztur firmasının desteğiyle hizmet vermektedir.
Güvenlik
Her iki giriş kapısında sürekli bulunan güvenlik görevlilerimiz 7 gün 24 saat okulumuzun güvenliğini sağlamaktadırlar.
Kütüphane
Okulumuzun kütüphanesinden tüm öğrencilerimiz yararlanmaktadır. Kütüphanemizde her türlü yazılı kaynak ve internet bağlantılı bilgisayarlar bulunmaktadır.

REHBERLİK ve PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK SERVİSİ

Bursa Özel Okulları, Okul hayatı boyunca okul-aile-öğrenci üçgeninde temel ve yapıcı iletişim köprüsü niteliği taşıyan Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisimiz, okul rehber öğretmenimiz başkanlığında, tüm sınıf öğretmenlerini de etkin kılan koordineli bir çalışma ile tam gün hizmet vermektedir.

Öğrenci merkezli programlarla öğrencilerimizin kendilerini tanımalarına ve yeteneklerini ortaya çıkarmalarına destek olunmaktadır.

Okullarımızda Rehberlik hizmetlerinin genel ilkeleri şunlardır:
Rehberlik hizmetlerinden yararlanmada gönüllülük esastır.
Rehberlik hizmetlerinin bireysel boyutunda gizlilik esastır.
Rehberlik hizmetlerinde bireysel farklılıklara saygı esastır.
Rehberlik hizmetleri eğitim-öğretim etkinliklerinin ayrılmaz bir parçasıdır.
Bu kapsamda öğrencilerimizin:
Zihinsel ve psikolojik açılardan dengeli gelişimlerine,
Bireysel Farklar” göz önünde tutularak, yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına ve geliştirilmesine,
Okul dışı, aile ve sosyal çevreleri ile bağlantı kurularak çok yönlü tanınmalarına,
Duygu ve düşüncelerine özgürce ifade edebilme becerisi kazanmalarına,
Yaşam hedeflerini saptayabilmelerine,
Kendi ilgi ve yeteneklerine uygun ve mutlu olabilecekleri üst programları seçmelerine yardımcı olunmaktadır.

ANAOKULU
Çocuğunuzu okula ve hayata sevgiyle hazırlıyoruz.
Okul öncesi eğitim, çocuğun yaşamında geleceğe dönük kazanımların bulunduğu çok önemli bir dönemdir. Kişiliği bu dönemde oluşmaya, içinde var olan yetenekler bu dönemde serpilip gelişmeye başlar. Biz, bu gerçeği çok iyi biliyoruz. Bu yüzden her şeyi zamanında yapmaya özen gösterdik. Bizim her öğretmenimiz hem ebeveyn hem de öğretmen olduğunun bilincindedir. Biz çocuklarımızın sosyalleşmelerini sağlayarak, onlara “yapabilme” isteği aşılamayı çok önemsiyoruz Geleceğin etkin, karar verme yetisi kullanabilen, sevebilen ve sevilen inzsanlarının ilköğretime başlamadan önce bizimle tanışmasını bu yüzden çok istiyoruz. Biz çocukları sıkan, iten, sıradan bir anaokulu değil, çocuğun davranışlarını kabul eden, onu etkin dinleyen; “ben” dilinin, olumlu disiplinin, çatışma-çözme yöntemlerinin, her çocuğun ayrı ayrı gelişim özelliklerinin farkında olan, sıcacık bir eğitim yuvası oluşturduk. Bizim anlayışımıza göre anaokulu, çocuğun sadece barındırıldığı değil, her yönüyle eğitildiği bir kurumdur. Çocuk toplumla birlikte yaşamayı, paylaşmayı, kendi hakkını tanımayı, başkalarının özgürlüğünü zedelememeyi ancak böyle bir kurumda öğrenir. Bedensel, duygusal, sosyal ve zihinsel gelişim konusunda donanımlı, çocuğa kitap okuyan ve onunla geçirilen zamanın önemini bilen, çocukla oyun oynamayı başarabilen, çocukları kazanan bir anaokulu olmak, bizim öncelikli hedeflerimizden biridir. Biz hem düşleyen hem yaparak öğrenen çocukların yarına iyi hazırlandıklarına inanıyoruz.
Bize güvenibilirsiniz. Sınav Koleji Anaokulu olarak temel felsefemiz, bilinçli ve deneyimli kadromuzla, çocuğunuzu hem okula hem hayata sevgiyle hazırlamaktadır.

İLKÖĞRETİM OKULU
Öğrencilerimizin ilgi alanlarını keşfediyoruz.
Sınav Koleji İlköğretim Okulu’nda öğretmenlerimiz, öğrencilerini birer yarış makinesi olarak algılamaz. İşlerinin “eğitim” kısmı hep ön plandadır. Öncelikle öğrencilerini birer insan olarak gören eğitim uzmanı öğretmenlerimiz, ilköğretimin bütün eğitim yaşantısının temeli olduğunun farkındadır.
Çocuklara iletişim becerisi kazandıran ve bunun sonucunda daha demokratik bir tutum benimsemelerine yol açan eğitimler sunabilen öğretmenlerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı’nca açılan her sınav için gerekli tüm araştırmaları yaparak öğrencileriyle bilgi ve görgülerini paylaşırlar. Öğrencilerin ilgi alanlarının artık belli olmaya başladığı bu dönemde onları doğru yönlendirmek çok etkili olacaktır. Muhakeme yeteneğinin temellerinin atıldığı ilköğretim evresi her çocuk için çok önemlidir.

ANADOLU LİSESİ
Soran ve çözüm üreten gençler yetiştiriyoruz.
Anadolu Lisemizde proje hazırlamayı, sunmayı ve uygulamayı başaran her öğrenci, gelecekte eğitim hayatını birçok farklı donanım ile sürdürecektir. Yabancı diller konusunda alanının uzmanı yerli ve yabancı öğretmenler, öğrencileriyle birlikte dil laboratuarları ve özel atölyelerde Anadolu Lisesi ruhunu yaşatacaklar.
Liselilik psikolojisini ve ergenlik çağının ne anlama geldiğini iyi bilen eğitimcilerimiz, ayakları üzerinde durabilen, soran, öğrenen, öğrendiklerini kullanabilen ve çözüm üreten gençler yetiştirmek için çalışırlar.

FEN LİSESİ
Gurur kaynağı, itibarlı bir diploma…
En az iki yabancı dilin eğitiminin verildiği Sınav Fen Lisesi’nde bilimsellik, eğitmide temel alınan düşünce tarzıdır. Sınav Fen Lisesi tiploması, Türkiye ve dünya çapında itibarlı bir diploma olacaktır. Diplomamızı almayı hak eden öğrencilerimiz, Bursa’nın gururu niteliğinde öğrenciler olarak geleceğe güvenlebakarlar.

Yorum Yap ve Puan Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir