Soranus Tüp Bebek Merkezi

Soranus Tüp Bebek Merkezi

Dikkaldırım Mah. 1. Değirmen Cad. No.22/2A Osmangazi / Bursa 0224 232 2470

Bize Yol Tarifi Al

Soranus Tüp Bebek Merkezi

Soranus Tüp Bebek MerkeziTüp Bebek kliniğimiz 1998 yılında Bursa ve çevresinde yaşayan insanlara, kadın hastalıkları ve doğum konusunda ihtiyaçları olan tıbbi hizmeti, en yüksek standartlarda, başka bir şehre gitmelerine gerek kalmadan yaşadıkları çevrede alabilmelerini sağlamak amacıyla kuruldu. Bu hedefimizi yansıtmak için kliniğimizin adını koyarken milattan sonra ikinci yüzyılda Anadoluda yaşamış ve modern jinekoloji ve doğum biliminin temellerini atmış olan Efesli Soranus’un ismin seçtik.

Bursa Tüp Bebek, ultrasonografi ile anomali taraması yapılmaya başlanmıştır. Yine bu amaçla Bursa’daki ilk genetik amniosentez ve kromozom analizi çalışmaları Soranus tarafından yapılmıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Genetik bölümü ile işbirliğine gidilerek anne karnındaki bebeklerin sağlıklı olup olmadığı kesin bir şekilde anlaşılabilmiştir. Aileler anomalili çocukların doğumunun neden olduğu üzüntülerden kurtarılmıştır. 2004 yılından itibaren gerçek 4 boyutlu ultrasonografi hizmetini de en üst düzey ultrasonografii cihazlarıyla ve ultrasonografi konusunda ileri eğitimli doktorlar ile vermekteyiz.
Normal jinekolojik muayenede saptanamayan rahim ağzı kanserlerinin erken dönemde saptanmasına yönelik kolposkopik incelemeyi rutin muayenenin bir parçası haline getirerek smear ile tanısı gecikebilecek rahim ağzı kanserlerinin erken dönemde tanınmasını sağlamaya çalıştık.
Bursa Tüp Bebek Çocuk sahibi olamayan eşlerin sorunlarının çözümüne yönelik modern tedaviler Bursa’da ilk defa kliniğimizce uygulanmıştır. 1998 yılında İstanbul’daki bir hastane ile yardımlaşarak tüp bebek çalışmaları başlatılmıştır. Halen bu çalışmalar 2004 yılında kendi kliniğimiz bünyesinde kurulan Tüp Bebek merkezinde kendi yetiştirdiğimiz elemanlar tarafından devam ettirilmektedir.
Bursa Tüp Bebek Bursa’nın ilk tüp bebeği Soranus tarafından gerçekleştirilmiştir. İlk kuşak tüp bebeklerimiz bu yıl ilkokula başlamaktadır. Daha önce yapılan klasik tedavilerle çocuk sahibi olamamış bir çok aile şimdi bizim çabalarımızla doğan çocuklarını büyütmenin mutluluğunu yaşıyor.

Bursa Tüp Bebek, Merkezimiz Bursa’da ekip ve yerleşimi değişmeden, kesintisiz olarak en uzun süredir hizmet veren tüp bebek merkezidir.
Soranus Tüp Bebek Merkezi şu an dünyadaki en yüksek standartlara ulaşmıştır. Bu birimde Laser Hatching ve dondurarak embriyo ve sperm saklama dahil her türlü tüp bebek işlemi son derece başarılı olarak yapılmaktadır.
Eskiden tüp bebek hastaları tedavi için İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlere giderken, Bursa gibi büyük bir şehre yakışmayan  bu tutum artık değişmektedir. Şimdi başka illerden  hastalar Bursa’ya gelmektedir. İstanbul ve diğer yakın illere ek olarak kliniğimize Artvin, Ardahan, Şanlıurfa, Giresun, Zonguldak, Muğla ve Edirne gibi illerden de hastalar gelmektedir. Ek olarak son zamanlarda Almanya gibi dış ülkelerden de gelen hastalarımız vardır.
Bursa Tüp Bebek, Halkımızı önemli sağlık sorunlarına karşı bilgilendirmek ve onların sağlık bilincini artırmak amacıyla görsel ve yazılı medyanın da desteğiyle bir çok eğitim programı düzenledik. Bu çabaların sonucu olarak toplumun büyük bir kısmını ilgilendiren konularda ciddi bir duyarlılığın oluşmasına öncülük etmeye çalıştık.

Hizmetlerimiz

Tüp Bebek hazırlık aşamaları,
Mikroenjeksiyon Aşamaları,
Doğal Siklusta Tüp Bebek
Yumurtalık Uyarılması
Gebelik Testi
Döllenme
Tüp Bebek Programı
Assisted Hatching
Mikroenjeksiyon
HLA-G ne kadar yararlı
Embriyo Transferi
TESE-TESA Cerrahi Sperm Arama
Hormonların Baskılanması
Blastokist Transferi
Yumurta Toplama
Sperm dondurma ve testis dokusu doldurma

Yorum Yap ve Puan Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir