bursapanorama

Yüksek İhtisas Hastanesi Nilüfer Ek Binası

0224 270 82 00

Bize Yol Tarifi Al

Yüksek İhtisas Hastanesi Nilüfer Ek Binası

Yüksek İhtisas Hastanesi Nilüfer Ek Binası, Bursa Hastaneleri arasında bulunan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nilüfer Ek Binası 2002 yılında SSK bünyesinde hastalarımıza hizmet vermeye başlayan hastanemiz, 2005 Yılında SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığına bağlanması ile Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi, 30 Aralık 2009 tarihinden itibaren ise Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak tescillenmiştir.

Hastanemiz, bünyesinde Eğitim Kliniklerinin de kurulması ile sağlık hizmetlerinin yanında öğrenci yetiştirme misyonunu da üstlenmiştir. 03.06.2010 tarihinde Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası kadın doğum ve çocuk hastalıkları üzerine, 31.07.2014 tarihi itibariyle de Dörtçelik Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ek hizmet binamız Nilüfer ilçesi göçmen konutlarında Ruh sağlığı ve hastalıkları üzerine hastalarımıza hizmet vermeye başlamıştır.

Ayrıca göçmen konutlarında faaliyet göstermekte olan Ek Hizmet Binamızla aynı yerleşke içerisinde yer alan ve ilimizin önemli bir ihtiyacını karşılayan ÇEMATEM (Çocuk Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) 15 yatak kapasitesiyle halkımıza hizmet vermektedir. Hastanemiz, Ana Hizmet Binası, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası, KVC Ek Hizmet Binası, Dörtçelik Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ek hizmet binası ve ÇEMATEM  olmak üzere toplam 1220 yatak kapasitelidir.  Gürsu ve Kestel Semt Polikliniklerinde de hastalara poliklinik hizmeti verilmektedir. Hastanemizin en üst yöneticisi Hastane Yöneticisidir. Hastane Yöneticisine bağlı diğer yöneticiler Başhekim, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü ile Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü’dür.

Hizmetlerimiz

Tıbbi Birimlerimiz
Acil Servis
Ağız ve Diş Sağlığı
Anestezi ve Reanimasyon
Beslenme ve Diyetetik
Beyin ve Sinir Hast. Cerrahisi
Bilgisayarlı Tomografi
Biyokimya Laboratuvarı
Cerrahi Yoğun Bakım
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Dahili Yoğun Bakım
DahiliyeDermatoloji (Cildiye)
Endoskopi Ünitesi
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Gastroenteroloji
Gastroskopi
Genel Cerrahi
Göğüs Hastalıkları
Göz Sağlığı ve Hastalıkları
Güzellik Ünitesi
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği
Kardiyoloji
Kemik Yoğunluğu Ölçümü
Kolonoskopi
Kulak Burun ve Boğaz
Mammografi
Mikrobiyoloji Laboratuvarı
MRNöroloji
Ortopedi ve Travmatoloj
Psikiyatri
Psikolog
Radyoloji Ünitesi
Röntgen
Ultrasonografi
Üroloji
Yeni Doğan Yoğun Bakım
Yoğun Bakım Ünitesi

1 Yorum

  1. harika

    Merhaba: Ben Ahıskalıyım, hastayım yürüyamuyorum, Yüksek İhtisas araştırma hastaneinde müayeneden geçib engelli raporu almalıyim, verem hastasıyım, birtürlü hastanenin mail adrisini bulamıyorum.
    Lütfen yardım edermisiniz.
    Teşekkür ederim

Yorum Yap ve Puan Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir