Bursa’da Düğün Yapılabilecek Düğün Alanları

Bursa düğün alanları alternatifleri. Bursa’da düğün mekanı seçmek yorucu olduğu kadar renkli ve keyifli tatlı bir heyecandır. Bursapanorama.com’daki Bursa Düğün Mekanları arasından mekan seçiminin çok kolay. Düğün mekanı seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında; düğün tarihi, düğün konseptin ve düğün için ayırdığın bütçe. Düğün tarihine karar verdikten sonra mekan aramaya başlamak gerekir. Düğün tarihine seçtin mekan uygun olmalı.

Düğün bütçesine gelince Bursa düğün alanları araştırırken düğün mekanı indirimlerinden de faydalanarak istediğin mekanla çok uygun fiyatlarla anlaşabilirsin. Bursa düğün alanları tarzını yansıtan, hayalini kurduğun Bursa düğün alanları seçmen kolaylaşıyor. Deniz tutkunu çiftlerin tekne düğünü yapması, doğa severlerin kır düğünü istemesi ve kır düğünü mekanlarını seçmesi tarza göre mekan seçmek.  Tüm Düğün Mekanları için tıklayın.

düğün mekanları

Kulüp ve Balo Davet Alanları

Kulüp ve balo davet alanlarında davetli kapasitesi mekana göre 200-1000 kişi arasında değişiyor. Alkollü menüler 50 – 150 TL arasında, alkolsüz menülerde %20 indirim uygulayan yerler bulabilirsiniz.
Düğün menüsü, hazırlık odası, karşılama kokteyli, standart masa ve salon süslemesi, gelin pastası, gelin yolu, video çekimi, balayı odası. Tüm Kulüp ve Balo Davet Alanları için tıklayın.

bursa balo salonları

Düğün Salonları

Bursa’daki düğün salonları davetli kapasitesi mekana göre 300-1000 kişi arasında değişiyor.
Alkollü menüler 50 – 150 TL arasında değişebiliyor. Alkolsüz menüler yine 10 TL ile 80 TL arasında değişen fiyat seçeneklerini bulabilirsiniz.
Hazırlık odası, karşılama kokteyli, standart masa ve salon süslemesi, gelin pastası, gelin yolu, video çekimi, balayı odası gibi hizmet seçenekleriyle sizlerin hizmetinizde. Tüm Düğün Salonları için tıklayın.

Bursa Düğün Salonları

Kır Düğünleri

Bursa Kır düğünü mekanlarında kapasite; iskele, kır, havuz başı ve kapalı alanla açık alanın büyüklüğüne göre değişir. 200 kişiden 1200 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğiniz mekanlar mevcut.
Düğün menüsü, standart masa ve sandalye süslemeleri, gelin yolu, nikah masası süsleme, konfeti-havai fişek-volkan,  anı defteri, bazı yerlerde nikah şekeri ve davetiye, karşılama hostesi.
Ekstra Masraflar: Ses, ışık ve müzik sistemi, orkestra, anlaşmalı firmalardan alınan hizmetler (organizasyon, fotoğraf ve video firmaları).
Kokteyl ya da yemek düzeni olmasına, meşrubat ya da içki seçimine göre değişiyor. Hafta içleri ya da gündüz düğünlerine %15 ile %30 arasında değişebilen indirimler uygulanabiliyor. Kişi başı fiyatlar kokteyl düzeninde 40 TL ’den başlayıp 100 TL’ye, yemek düzeninde ise 100 – 120 TL ye ulaşabiliyor.
 Tüm Kır Düğünleri için tıklayın.

bursa kır düğünü

Tarihi Mekanda Düğün

Tarihi mekanda düğün için tasarımı yapılmadığı için tarihi mekanların davetli kapasiteleri öyle her düğüne hitap edecek düzeyde olmayabiliyor. Davetli sayıları 200 ile 500 kadar davetliyi ağırlayabilirsin. Ancak eşsiz mimarileri ve tarihsel dokuları ile bu özel düğünün için davetlilerini karşılayabilecek mekanlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsin. 

Tarihi mekanda düğünlerde kişi başı yemek menü fiyatı 50 TL ile 100 TL arasında değişiyor.
Pakete Dahil Hizmetler: Düğün menüsü, hazırlık odası, karşılama kokteyli, menü tadımı, düğün pastası, standart masa ve sandalye süslemeleri gibi çeşitli hizmetler bulunmaktadır. Tüm Tarihi Düğün Mekanları için tıklayın.

tarihi mekanda düğün

Otel Düğünleri

Otel düğün salonları, her otelin içindeki salonlara, kokteyl ya da oturma düzenine bağlı olarak değişen davetli sayısı 200 kişiden başlayıp 1000 kişiye kadar çıkabiliyor.
Otel Düğün menüsü, hazırlık odası, hoşgeldin kokteyli, menü tadımı, gelin yolu, düğün menüsü, standart masa ve sandalye süslemeleri, nikah masası süsleme, DJ, balayı odasına yemek ve kahvaltı, evlilik yıl dönümlerinde iki kişilik yemek, hatta bazılarında balayı hediyesi.
Kokteyl menülerde 50-100 TL arasında, içkisiz yemekli menülerde ise 100 ile 200 lira arasında değişiyor. Limitsiz yerli içki, menü fiyatını kişi başı yaklaşık 10-15 TL arttırmakta.
 Tüm Otel Düğün Mekanları için tıklayın.

Sosyal Tesislerde Düğün

Bursa’da sosyal tesislerin davet mekanları 300 kişiden, 600 kişilik bahçelere, hatta 700 kişilik havuz başı mekanlarına kadar birçok seçenek mevcut.
Bursa sosyal tesis düğün menüsü, standart masa ve sandalye süslemeleri, gelin yolu, nikah masası, havai fişek gösterisi, volkan gösterisi, gökyüzü balonu, anı defteri, anı defteri, davetiye, nikah şekeri, barkovizyon, planlama yöneticisi, karşılama hostesi.
Sosyal tesislerde düğün fiyatları, kokteyl düzeninde 30-45 TL olan kişi başı fiyatı; hafta içi ve gündüz düğünlerinde daha da indirimli olabiliyor. Yemekli düzende ise fiyatlar 60 TL’den 150 TL ye kadar çıkabiliyor.
 Tüm Sosyal Tesislerde Düğün Mekanları için tıklayın.

sosyal tesis düğünleri

Nikah Sonrası Yemeği

Bursa’da nikah sonrası yemek mekanlarında kapalı salonların kapasiteleri 150 – 250 kişi, açık alanların kapasiteleri ise 250-500 kişi arasında değişiyor.
Nikah ve düğün sonrası yemek mekanlarında genellikle fiyat sadece yemeği kapsıyor.
Yemekli düğün fiyatları, kişi başı menü fiyatları içkisiz menülerde 115 TL’den, içkili seçeneklerde ise 130 TL’den başlıyor.
Tüm Nikah Sonrası Yemek Mekanları için tıklayın.

Tekne Düğünü

Bursa sahil şeridinde tekne düğünü için çok fazla seçenek malesef yok. 100 kişilik küçük bir yemekten 300 kişilik kalabalık bir kokteyle kadar seçenekler olabilir. En çok tercih edilen davet 250-300 kişilik yemekli tekne düğünü daveti vermek.
Tekne düğünlerinde fiyata dahil hizmetler; düğün menüsü, mekan kirası, personel ücreti ile kısıtlı.
Teknede düğün fiyatları, alkolsüz menülerde fiyat 30-60 TL arasında değişirken alkollü menüler kişi başı 180 TL ye kadar çıkabiliyor.
Tüm Tekne Düğünü Mekanları için tıklayın.

tekne düğünü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir